Projekt autonómna zóna a Parkour Bratislava

Autor: Jakub Hospodársky | 31.5.2013 o 7:49 | (upravené 31.5.2013 o 8:16) Karma článku: 6,75 | Prečítané:  929x

Rád by som sa ako člen komunity Parkour Bratislava vyjadril o tomto projekte, ktorý je relatívne starší, ale svetlo reflektorov uzrel nedávno. Jedná sa o projekt, ktorý sa chce aktívne pričiniť na prerobenie priestorov pod Bratislavským mostom Lafranconi.

 

 

Priestory nie sú zrovna zlatom na platinovej tácke, odpadky si poletujú vzduchom ako rogalá pretože tam nie sú odpadkové koše, neraz sa stalo že sme prišli a v jednom provizórnom koši na parkovisku bolo odpadkov kopcom, a čo je horšie že naokolo tiež. Ako Parkourová komunita raz za nejaký čas organizujeme akciu Leave No Trace, pri ktorej upratujeme verejné priestory a naše priestory kde trénujeme, od skla, papierov, flaší a podobne. Ale robievame to aj priebežne.

A však, čo je dôležité, že sa dajú tieto priestory využívať. My ako Parkour Bratislava vedieme pod Mostom Lafranconi pravidelné tréningy (hlavne v sobotu), kedy sa vyúžíva celkové “vybavenie“ priestorov. Privítali by sme zmenu, ktorá by nám vyhovela a podporila náš psychický a fyzický rozvoj. Všetci sa snažíme byť silní, aby sme boli užitoční a o záujem podpory tohto cieľa sa tešíme.


 

Čoskoro dňa 14. - 15. júna sa budú konať dobrovolnícke upratovacie, kosiace a pravdepodobne aj maľovacie práce. Okrem práci sa tam bude dať spríjemníť deň posedením, informovaním sa o tento projekt, rôzne workshopy ako napríklad Parkour workshop, kedy sa dá si vyskúšať náš tréning na vlastné dlane a kolená.


A preto by som r
ád rozdúchal ohníček nádeje a podporil projekt Autonómna zóna Lafranconi, o ktorej sa bližšie informácie dajú získať na webovej stránke http://azl.utopia.sk/liferay/web/az-lafranconi/home alebo na Facebooku https://www.facebook.com/AutonomnaZonaLafranconi.Všetko sa to koná v rámci záujmu o verejnosť takže budeme radi ak budeme môcť uzrieť vašu účasť.

 

Ostatné fotky z tréningov pod mostom Lafranconi: 


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Čo by nasledovalo, ak by súd rozpustil Kotlebovu ĽSNS?

Poslanci ĽSNS by o svoj mandát neprišli. Ich stranícka kasa by sa však zrejme vyprázdnila

KOMENTÁRE

Kotlebovci nosia fašistické relikvie do parlamentu

Parlamentný preukaz nezakryje extrémistickú slamu.

DOMOV

Generálny prokurátor navrhol zrušiť Kotlebovu stranu

Najvyšší súd obdržal podnet na rozpustenie ĽSNS.


Už ste čítali?