Toto je Váš život

Autor: Jakub Hospodársky | 10.8.2011 o 23:52 | (upravené 11.8.2011 o 0:45) Karma článku: 0,00 | Prečítané:  116x

Ťažko pracujúca mama dojde domov. Položí tašky plastové tašky so známim nápisom LIDL na stôl a dá bozk na úvitanie mužovy. Urobí si pohodlie na sedačke, na ktorej kúpu je veľmi hrdá a začne si čítať leták zo supermarketu. Konverzácia začína. - Dneska som kúpila nanuky. Boli v zľave a zajtra končí. Ozaj budúci týždeň máme v zľave mexickú omáčku, síce nemám rada štipľavé, ale môže sa zísť. Ach, bože dneska bolo v práci strašne, už ma to nebaví.., - Táto konverzácia sa tématicky omieľala asi ešte 2 hodiny. Jej muž iba stereotypne prihmkával a popíjal si pivo z plechovky. Zapli si televíziu a sledovali dianie správ. Nadávky na to, aké je svet hrozné miesto sa im liali po hlavách. Vraždy, krízi, znásilňovanie. Prepnúť na kanál s rodinným filmom či rádovou akčnou záležitosťou by malo pomôcť. Pomohlo to iba ak nemote. Otvorenými očami hypnotizovali pixeli na obrazovke veľkého plochého televízoru. Cenovo sa rovná zásobám jedla na mesiac. Miesto žalúdkov im plnia hlavy ilúziami a zároveň odpadom, že sú rádové ovečky bez lepšej budúcnosti. Zavretý v škatuľke od zápaliek značky Panasonic. Bežne to takto chodí. Je to akoby právom stanovené.

Bežne to takto chodí. Je to akoby právom stanovené. Veľa ľudí takto definujú štastie. Nazývajú to relax, odpočinok, voraz, dať si päť. Pre mňa je to smutné, pretože mám pocit, že počujem mŕtvoly tohto konzumu. Áno, konzum. Veĺa ľudí túto  tému opisuje farbičkami a perami hole,dole a do prava, do ľava. Jedna vec je písať proti nemu, druhá žiť proti konzumu. Činiť sa. Vytrhnúť kábel svojej televízie, ktorá hrá v pozadí počítačového ďatlovania. Vypnúť mobilný príjmač, ktorý nás prichytí a pri najchúlostivejšej situácii, nech sme kdekoľvek. Poznáme to. Mojím názorom, s ktorým sa stotožňuje aj kniha a film Fight klub (Klub bitkárov) je „Niesme naše oblečnie, niesme auto čo riadime, niesme naša práca či koľko peňazímáme v banke, sme tancujúce a spievajúce póli sveta"

Bez rozptyľovania (PC,TV,Mobil) dokáže človek hranice svojho snaženia posunúť na novú úroveň a dosiahnuť tak to, o čom tak potnokrvne sníval. Povedzme si to na rovinu.Každý do jedného zomrieme, skapeme, zhnijeme a zžijeme sa s našou matkou Zemou. To je nevylúčiteľné. Žijeme tak ako nechceme, pracujeme v práci, ktorú nenávidíme, prispôsobujeme sa so zaťatými zubami a vlhkými očami. Život nám končí sekundu, čo sekundu, minútu čo minútu a my sa venujeme neradostiam života.

Je to absolútna pravda, že človek musí pracovať, aby mohol jesť a bývať pod strechou. Nebehať nahý po kostnatých križovatkách a dopriať si služieb spoločnosti. Ale investovať sa do práce celý svoj život. Byť tam 3 nekonečná a aj tak nesplatiť hypotéky? Zdedia ich deti, ktoré sa pýtajú, prečo sa rodičia tak ponáhľali a museli si požičať na dom a potom pri splácaní auta na auto. Dlžoby stúpali ako ortuť v Sahare a ide prasknúť. Zhon. Besnosť. Okamih je blbosť. My žijeme pre budúcnosť! Pre to čo není! Pre to čo bude, lebo to čo existuje posielame v darčekových baleniach na Severný pól kde sa Santa teší z darčekov, ale páli si ich pre to, aby si ohrial prdel.

Prázdna duša sa najlepšie plní materiálnymi vecami.

Ďakujem za pozornosť.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Kažimír prezidentovi Kiskovi odporučil vzdať sa daňového tajomstva.

Kiskovi sa do vysvetľovania financovania kampane nechce, mimovládky by čakali viac.

DOMOV

Ľudí “na konci sveta“ župan v Prešove nezaujíma

Ľudí v Prešovskom samosprávnom kraji trápia cesty a nezamestnanosť.

Čo je nové na SME

SMEnaživo: Diskusia s kandidátmi na bratislavského župana

Príďte dnes o 18.00 diskutovať.


Už ste čítali?